Prečo učiacu vežu? 14 dôvodov, prečo by u vás nemala chýbať

Neviete sa rozhodnúť, či je učiaca veža to, čo pre svojho drobca potrebujete? Pripravili sme pre vás niekoľko dôvodov, ktoré vás presvedčia, že je to skvelá investícia na niekoľko rokov.

Prečo učiacu vežu? 14 dôvodov, prečo by u vás nemala chýbať

1. Bezpečnosť detí je pre každého rodiča to najdôležitejšie. Učiaca veža je stabilná, má tri pevné strany a bezpečnostné tyčky v zadnej časti, ktoré menšie deti chránia pred vypadnutím. Narozdiel od bežne používaných jedálenských stoličiek teda nehrozí, že ju dieťa prevrhne, alebo spraví krok do priestoru.

veza

2. Pomáhate svojim detičkám stáť na bezpečnom mieste od prvej chvíle, kedy sa samostatne postavia.

veza

3. Vaša ratolesť sa môže úplne sústrediť na to, čo bude robiť a nemusí sa zaoberať udržiavaním rovnováhy na stoličke. Ani vy už viac nemusíte neustále striehnuť, či sa mu stolička neprevráti.

4. Uvoľnite svoje ruky a chrbát a nechajte svojho drobca pozorovať váš svet z učiacej veže. Mať opäť v kuchyni k dispozícii dve voľné ruky je na nezaplatenie, však?

5. Pri varení sa váš drobec veľa naučí, pomenovať zeleninu, ovocie, koreniny, či iné prísady v kuchyni.

Dieťatko varí za kuchynskou linkou

6. Nezabudnite aj ochutnávať, nechajte svoju ratolesť nech spozná chuť múky, škorice alebo čerstvej bazalky.

7. Netreba len pozorovať, najlepšie je sa aj zapájať. Vaše dieťatko určite potešíte tým, že mu dovolíte aby vám v kuchyni pomáhalo. Presýpanie prísad, miesenie cesta, aj vďaka týmto aktivitám zvyšujete ich koncentráciu a dodávate pocit úspechu.

8. Vášho drobca bude umývanie ovocia, zeleniny, či riadu ohromne baviť.

veza

9. S učiacou vežou doprajete svojim detičkám aj slobodu. Môžu si ju ľahko sami dať tam, kde ju zrovna potrebujú. Prisunúť k umývadlu a umyť si ruky, či k vám, ako vaši hlavní asistenti.

10. Trhať si ovocie priamo zo stromu je veľká zábava, hlavne pre vašich malých pomocníkov. Šup s učiacou vežou na záhradu.

veza

11. Učiaca veža vám dobre poslúži aj v kúpeľni pri umývaní rúk alebo zúbkov.

12. Pomôcť ockovi v dielni bude s učiacou vežou bezpečnejší a krajší zážitok. Veď kto bude podávať skrutky s väčšou radosťou a entuziazmom, ako váš malý asistent.

13. Vzťah s vaším dieťatkom budujete a posilňujete aj vďaka času strávenému v učiacej veži, nakoľko ho môže tráviť s vami a nemusíte mu vymýšľať samostatné aktivity na to, aby ste si mohli v kľude spraviť svoju prácu.

veza

14. Svojim deťom budujete sebavedomie, vďaka učiacej veži im dávate istotu, že sú samostatný malý človiečik, ktorý dokáže urobiť veci sám.

Alternatívne príspevky: