5 tipov ako zabaviť dieťa vnútri

Vymyslieť zábavnú aktivitu pre deti dá niekedy zabrať. Pripravili sme si pár tipov, ktoré môžte doma kedykoľvek zrealizovať a zaručene si užijete príjemné spoločné chvíle.

5 tipov ako zabaviť dieťa vnútri

Vymyslieť zábavnú aktivitu pre deti dá niekedy zabrať. Pripravili sme si pár tipov, ktoré môžte doma kedykoľvek zrealizovať a zaručene si užijete príjemné spoločné chvíle.

1. Zahrajte si divadlo.

Deti zbožňujú divadlá. Popustite uzdu svojej fantázie a vyrobte si bábky sami. Stačí na to papier, ceruzky, nožnice, špajdle a lepidlo. Navyše vám váš drobec bude robiť asistenta s veľkou radosťou. Použiť môžete aj menej náročnú verziu a divadielko zahrať s hračkami.

2. Modelujte z plastelíny

Vyrobte si zvieratká, napečte koláčiky, spravte zmrzlinu. Ak nemáte doma plastelínu, nevadí, vyrobiť si ju môžete úplne jednoducho. Stačí na to pár ingrediencií: 2 poháre múky, 2 poháre teplej vody, 1 pohár soli, 2 polievkové lyžice oleja (ak máte doma vínny kameň, pridajte jednu polievkovú lyžicu). Všetky suroviny zmiešajte a plastelína je hotová. Potravinárskym farbivom môžete plastelínu dofarbiť podľa vlastných predstáv.

3. Upečte si spolu sušienky

Z učiacej veže bude vaša ratolesť dočiahnuť na všetko čo potrebuje a nemusíte sa báť, že spadne na zem a ublíži si. V učiacej veži je zo všetkých strán chránené a môžete si teda bezstarostne vychutnať spoločné chvíle v kuchyni. Nechajte malého pomocníka presýpať suroviny, miešať a vaľkať cesto a samozrejme vytláčať sušienky. A to všetko po vašom boku.

4. Zahrajte sa na Popolušku

Deti veľmi radi triedia a použiť môžete čokoľvek čo doma nájdete. Gombíky môžete triediť podľa farby a veľkosti, magnetky podľa tvaru, farbičky podľa farieb. Šošovica a sušený hrach splnia tiež svoj účel dokonalo.

5. Maľujte a vyfarbujte

Všetky deti sa radi hrajú s farbami. Použiť môžete prstové alebo vodové farby. Nakreslite obrázok a nechajte vášho drobca aby ho vyfarbil podľa vlastných predstáv. Aj prstové farby si môžete vyrobiť doma. Použite 1 hrnček múky a 1 a pol hrnčeka studenej vody, ktoré spolu poriadne zmiešajte. Pridajte 1 hrnček horúcej vody a spolu varte až kým vám zmes nezhustne. Rozmixujte, rozdeľte na časti a pridajte potravinové farbivo. Prstové farby sú hotové a môžete maľovať.

Táto stránka používa cookies. Viac info