Palacinky

Poznáte dieťa, ktoré nemá rado palacinky? My veru nie :) podelíme sa s vami o náš overený recept, ktorý všetkým doma veľmi chutí.

Palacinky

Na palacinky sa dá nájsť nespočetne veľa receptov, niekto poradí použiť perlivú vodu, niekto odporúča do cesta tvaroh, či postrúhané jabĺčka. Z nášho receptu sa nám podarí urobiť cca 10 palaciek, samozrejme z taniera zmiznú expresne rýchlo :). Budeme potrebovať: 2 vajíčka, 500 ml mlieka, štipku soli, štipku škorice, lyžičku trstinového cukru a asi 20 lyžíc múky.

Do misky si pripravíme všetko potrebné. 

Palacinka

Všetky suroviny, za asistencie nášho pomocníka, zmiešame. Cesto môžme miešať ručne, alebo si pomôcť mixérom. Miešame až pokým nám vzinke nie príliš husté cesto. Cesto je ideálne nechať pol hodinu odpočinúť, nie je to však nutnosť, najmä ak sa vaši hladoši už nevedia dočkať :).

Palacinka

Zatiaľ si môžme pripraviť šľahačku, plnku v podobe tvarohu s hrozienkami, či čokoľvek na čo máte chuť.

Palacinka

Na palacinky odporúčame použiť panvicu na to určenú, palacinky sa netrhajú a držia si pekne svoj tvar. Ak sa k tejto časti dostanete a palacinky nezmiznú z taniera ešte skôr :), naplňte ich podľa možností a chuti. My sme použili domáci slivkový lekvár a broskyne (na tie, ktoré neskončili v brušku ešte skôr).

Palacinka

 

 

Diskusia

(1 komentár)

My si s Peťkom robievame cesto 3-2-1, ?... Simona a Peťko 3.8.2020 14:44:57