Ako sa starať o svoju vežu, aby vyzerala ako nová?

Ako sa starať o svoju vežu, aby vyzerala ako nová?

Naše veže denne testujú už zopár rokov naše tri deti, takže veľmi dobre vieme, aký neporiadok môže vzniknúť v kuchyni, keď deti chcú pomôcť s varením, miešaním, či umývaním :). Práve preto je dôležité, aby mala veža vonkajší náter, ktorý drevo ochráni a je ľahšie udržovateľný.

 

Radi by sme vám preto vysvetlili, z akých materiálov je veža vyrobená a ako sa o ňu starať, aby čo najdlhšie vyzerala ako nová. 

Na vonkajšiu úpravu veží používame špeciálne farby a laky. Sú na vodnej báze a vhodné na nátery dreva. Farby a laky sú ekologické a šetrné k životnému prostrediu. Sú tiež zdravotne certifikované a bezpečné pre deti – používajú sa na výrobu detského nábytku a hračiek, takže sa nemusíte báť, že na povrch veže pristane kúsok jedla a váš drobec sa ho rozhodne olizovať.

Výhodou tohto nádherného náteru je aj jeho nevýhoda. Fakt, že farba či lak neobsahujú žiadne toxické alebo agresívne chemikálie, ich robí menej odolnými. Ako sme uviedli vyššie, naše farby sú na vodnej báze a vodou riediteľné.

To znamená, že ak zostane farba dlhší čas mokrá, prípadne sa pokúsite agresívne odstraňovať nejaké škvrny, či zoškrabať nános, výrazne znížite jej životnosť .

Ak potrebujete vyčistiť špinavú vežu, použite vlhkú handričku bez čistiaceho prostriedku. Jemne prejdite vlhkou handričkou po špinavom povrchu a utierajte špinu, kým nezmizne. Nepoužívajte nadmernú silu, pretože by to mohlo poškodiť farbebný náter.

Ako čistiť bezpečnostné tyčky?

Pri vežiach, ktoré majú dve alebo viac kontrastných farieb (napr. biely rám a tmavé bezpečnostné tyčky) nie je nezvyčajné, že pri bežnom používaní sa časť farby prenesie na bezpečnostné tyčky. Je úplne normálne, že dochádza k určitému prenosu farieb, a to je vo všeobecnosti spôsobené, keď sú vložené pod uhlom, a nie horizontálne.

Všetky bezpečnostné tyčky (lakované alebo farbené veže) sú ošetrené dodatočnou vrstvou transparentného laku, ktorý im poskytuje dodatočnú ochranu. Ak sa vám bezpečnostné lišty zašpinia, použite vlhkú handričku a jemne ich utierajte, kým sa farebné šmuhy neodstránia.